Yukarı Çık

TARKEM  »  Bilgi Merkezi  » 

TARKEM A.Ş. III. Olağan Genel Kurul Toplantısı

Kadifekale - Basmane - Konak arasında 1470 tescilli binanın bulunduğu bölgenin tarihi değerlerini yeniden canlandırmak, tanıtmak ve Türkiye'ye kazandırmak amacıyla kentin önde gelen işadamı ve yatırımcılarının kurduğu 116 ortaklı Tarihi Kemeraltı İnşaat Yatırım Ticaret A.Ş (TARKEM) 2. Genel Kurul toplantısını 1 Eylül 2015 Salı günü saat 16.00’da Tarihi Havagazı Fabrikası / Sanat Cafe’de gerçekleştirdi. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Aziz Kocaoğlu da katıldı. 


2014-2015 TARKEM faaliyetlerinin aktarıldığı toplantının açılış konuşmasını Sn. Aziz Kocaoğlu yaptı. Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin, Fevzi Paşa Bulvarı’nın güneyindeki 1. derece, 2. derece ve 3. derece arkeolojik ve kentsel sit alanlarıyla, Kadifekale kentsel dönüşüm projesinden oluşan (270+42) hektarlık bir alanda, İzmirlilerin tarihle ilişkisini güçlendirecek İZMİR-TARİH Projesi’nin geliştirilmesi konusundaki çalışmaları yürütmekte olduğunu belirtti. Kocaoğlu, İzmir’in geleceği için çalışan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

TARKEM Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Samim Sivri,  “İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü ve Dokuz Eylül Üniversitesi ile alt bölgeler bazında tarihi ve kültürel dokuya uygun bütüncül senaryolar geliştirilmesi, Tarihi Kemeraltı Bölgesi’nin tamamının canlanmasını sağlayarak çarpan etkisi yaratabilecek nitelikte arsaların, binaların ve yatırım fırsatlarının tespiti ve en iyi kullanım analizleri ile tercih edilen yaşam alanlarının tasarlanması konusunda ön çalışmaları tamamladık. 2015 yılında TARKEM olarak alacağımız yatırım kararları ile 2014’te başlattığımız avan proje çalışmalarından önceliklendirdiklerimizi yatırım portföyümüz içinde göreceğiz” dedi. 


TARKEM Yönetim Kurulu Başkan Vekili Uğur Yüce “Hazırlanan ön projeler konusunda mutabakat sağlandıktan sonra seçilen projelerin ekonomik fizibilitelerini hazırlayacağız, finansman ihtiyacı belli olduktan sonra TARKEM ortaklarına yeni kurulacak uygulama şirketlerine katılım çağrısı yapacağız, Proje alanında yer alan Kemeraltı esnaf ve sanatkârlarına (mülk sahibi ve/veya kiracı) kurulacak olan yeni şirketlere ayni veya nakdi olarak ortak olma imkanı tanıyacağız. Finansman ihtiyacının devam etmesi durumunda ise önce İzmir halkına daha sonra yurt içi ve yurt dışından yatırım yapmak isteyenlere katılım çağrısı yapacağız” dedi.


E-Bülten'e üye olmak için e-posta adresinizi giriniz.